Úspechy open-air exhibície LIGHT EXPO: light&design"Spojenie svetla, umenia a pokrokových technológií za podpory mesta Banská Bystrica"


Počas dvoch chladných novembrových týždňov ožilo Námestie SNP niekoľkými originálnymi svetelnými exponátmi, ktoré vyhotovili miestni umelci, dizajnéri a študenti za pomoci svetelných technológií a optických vlákien. V priebehu týchto dní ste sa mohli spoločne s množstvom ďalších návštevníkov poprechádzať pomedzi unikáty, ktoré boli umiestnené priamo v zeleni a iných nevyužitých priestranstvách námestia a to počas dňa i v noci. Atmosféra bola očarujúca.

Centrom pozornosti ako aj akúsi pomyselnú ochrannú ruku tvoril masívny optoAVATAR, ktorý sa vznášal nad hlavami návštevníkom v úctyhodnej výške a úžasne dotváral priestor námestia. Majestátna socha Anjela v umeleckom prevedení sa okamžite stala symbolom podujatia a získala aj veľkú obľubu mesta Banská Bystrica, keďže Anjel sprevádzal históriu tohto úžasného baníckeho mesta po stáročia.

I. ročník tejto exhibície sa mohol pýšiť 5 jedinečnými exponátmi, ktoré boli vyhotovené z optických vlákien a LED techniky, ktorá bola kompletne dodaná a technicky vyriešená organizátorom podujatia LEDeco solution, s.r.o. Na slávnostné rozsvietenie exponátov prišlo viac než 3000 návštevníkov, s ktorými sme sa mohli podeliť o tieto úžasné okamihy.

Úspechom LIGHT EXPO: light&design bolo pre nás veľké množstvo návštevníkov a nadšencov od malých až po tých najväčších a sme nesmierne radi, že tieto okamihy sme mohli zdieľať aj prostredníctvom TV, médií, internetových portálov a časopisov, ktoré podujatie prilákalo z celého Slovenska. Fotografie, videá a články nájdete v sekcii Napísali o nás a samozrejme aj na našich sociálnych sieťach.

Táto unikátna akcia bude vďaka veľkému ohlasu organizovaná aj v roku 2015 a v prípade záujmu o spoluúčasť na organizácii ďalšieho jedinečného podujatia nás už teraz môžete kontaktovať na expo@light-expo.eu .