Myšlienka podujatia

Open-air exhibícia LIGHT EXPO: light&designn

*Jedinečné prepojenie umenia, kreativity a unikátnych svetelných technológií z dielne odvážnych umelcov, študentov a profesionálov

*Dva nezabudnuteľné týždne, počas ktorých sa zmení pešia zóna Banskej Bystrice na veľké umelecké pódium

*Príležitosť obdivovať veľkolepé umenie priamo pod holým nebom či kochať sa atmosférou nočného námestia pri pohári vína

*Tisícky návštevníkov, médiá, slávnostný otvárací večer, kultúrny program a úžasná atmosféra - to všetko na vás čaká od 2. októbra 2015!

LIGHT EXPO: light&design

Úžasná súhra nápaditosti umelcov, ich talentu a svetelných technológií optických vlákien ponúka neuveriteľné zážitky vo večerných hodinách až do samotného rána na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Každý večer počas týchto 2 jesenných týždňov námestie ožije krásnymi svetelnými sochami a exponátmi z dielne miestnych i cezpoľných umelcov.

Táto exhibícia sa koná pod šírim nebom, za každého počasia a nelimituje kapacitou, otváracími hodinami či výškou vstupného. Je určená všetkým, kedykoľvek a akéhokoľvek umeleckého cítenia. Odľahčená atmosféra ako aj krásna súhra netypických osvetľovacích technológií s umením na neformálnej pôde je novým symbolom Banskej Bystrice a jej kultúrneho potenciálu. Akcia je podporená miestnymi i národnými agentúrami, podnikateľskými subjektami a nesie záštitu UNESCO.